Tarihçe

 

1973’ te Rize’de mütevazi bir atolye ile is hayatına giren SAFI YAPI, pazara katıldıgı gunden itibaren buyumeyi kendine ilke edinerek hızlıca buyumeye basladı.

 

 
 1990’da Karadeniz’deki yapılanmasını İstanbul’a taşıyarak Türkiye’de inşaat sektöründe giydirme cephe konusunda öncü firmalardan birtanesi olmayı hedefledi .

 

 
 1990 yılından 1996 yılına kadar yerli sistemler kullanarak sektördeki Pazar payını ve iş kapasitesini arttırdı.Dünya Piyasasında da Cephe sektöründe söz sahibi olabilmek için altyapısını tamamladı.

 

 

 

1997 yılında Avrupa’da ki en buyuk system ve ekstrüzyon firması olan HUECK Hartmann ile guclerini birlestirdi, ve HUECK’un Türkiye mümemsili oldu.  Böylece  Alman tecrubesinin de destegini alarak yurt icinde ve yurt dısında sektörün lokomotif firması olma hedefine en buyuk yatırımını yapmış olduk.

 

 

 

Çözüm ortagı oldugumuz tüm projelerde Hueck-Hartman ve Safi Yapı tecrubelerinin katkısını harmanlamaya başladık .

 

 

 

1998 yılında DOGAN YILDIZ – Ikıtelli projesinde ilk defa Hueck-Hartmann sistem kullanılmaya baslanıldı.

 

 

 

2000 yılında ise artık yurt dısına acınılması gerektigini düsünen firma ilk yurt dısı ısını de DEMIR GRUP- Türkmenistan porjesi ile gerceklestirdi.

 

 

 

Bugun ise dunya genelinde 10’dan fazla ulkede ıs bıtırmıs olan SAFI Yapı, her gecen gun yayılma alanını buyutme çabası içindedir. Ister Rusya’nın en kuzeyi olsun ister Asya’nın en dogusu bizim icin onemli olan sadece musteri memnuniyetir.

 

 

 

Kuruldugu gunden bugune bir cok farklı konsepte ve farklı lokasyonlarda sayısız projeye imza atan SAFI YAPI, Her yerde ve her turlu konsepte iddiasını devam ettiriyor; havalimanından  hastaneye, okuldan alısveris merkezine  yada konuttan ofise kadar her yerde biz sizinle birlikteyiz.

 

 

 

Imzamızın oldugu her yerde bizim tecrubemizi arkanızda hissedebilirsiniz. SAFI YAPI SİSTEMLERİ AS

 

Yönetim Kurulu